Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spor

Toni Schumacher’in Jübilesinde Büyük Rezalet

Schumacher gitti, sen de git Sadıklar Fenerbahçe Kaptanı Toni Schumacher, hayatının en sıkıntılı anlarını jübilesi sırasında, İnönü Stadı’nda yaşadı. Stadın sönen ışıkları ile Schumacher, karanlığa gömüldü. Olimpiyat masalları ile uyuttuğunuz, Avrupa Kupası finalleri ile hava bastığınız Türkiye’de yaşattığınız skandala bakın. Bir jeneratörünüz de mi yok? O halde o makamı, o koltuğu neden işgal ediyorsunuz Sabri …

<p>Schumacher gitti, sen de git Sadıklar Fenerbahçe Kaptanı Toni Schumacher, hayatının en sıkıntılı anlarını jübilesi sırasında, İnönü Stadı’nda yaşadı. Stadın sönen ışıkları ile Schumacher, karanlığa gömüldü. Olimpiyat masalları ile uyuttuğunuz, Avrupa Kupası finalleri ile hava bastığınız Türkiye’de yaşattığınız skandala bakın. Bir jeneratörünüz de mi yok? O halde o makamı, o koltuğu neden işgal ediyorsunuz Sabri …</p>

Schumacher gitti, sen de git Sadıklar

Fenerbahçe Kaptanı Toni Schumacher, hayatının en sıkıntılı anlarını jübilesi sırasında, İnönü Stadı’nda yaşadı. Stadın sönen ışıkları ile Schumacher, karanlığa gömüldü.

Olimpiyat masalları ile uyuttuğunuz, Avrupa Kupası finalleri ile hava bastığınız Türkiye’de yaşattığınız skandala bakın. Bir jeneratörünüz de mi yok? O halde o makamı, o koltuğu neden işgal ediyorsunuz Sabri Sadıklar?

Stadın pilonları yanmak bilmedi. Atletico Madrid maçı başlar başlamaz bu kez tüm ışıklar söndü. Şeref Tribünü’ndeki Alman Futbol Federasyonu yetkilileri ve UEFA İcra Komitesi, Şenes Erzik ile göz göze geldi. Erzik, elleriyle yüzünü kapayıp, “Ben bir kupa finalinin Türkiye’e oynanması için nasıl ısrar ederim” dedi.

kaleci-schumacherToni Schumacher 15’inci dakikada hakem Pauly ile 10 yıl önce yaşadığı tabloyu bir kez daha gerçekleştirmek için santrada buluştu. O sırada İnönü Stadı‘nda göz gözü görmüyordu. Alman Tv’sinin 1. ve 2. kanalına maçı aktarmaya çalışan görevliler şaşkın durumdaydı.

Sahaların büyüğü idi. Alman Milli Takımı’nın en mükemmel zamanında kalesini korumuş bir devdi. Son kez Atletico Madrid karşısında oynadığı jübile maçında omuzlarımıza aldık onu. Sırtında Fenerbahçe forması, gönüllerde Schumacher sevgisi ile; Güle güle Toni Schumacher, seni nasıl unuturuz?

Toni Schumacher, bir Türk’ten farksızdı

fenerbahce-kalecisi-schumacherin-jubilesiFenerbahçe kaptanı Schumacher, omuzlarda yükseliyor, tribünlerde gırtlaklarını yırtarcasına bağırıyordu onca insan Toni için. Sırtında ay yıldızlı forma ile ne farkı vardı bizden. Bir sevgi seli içinde uğurladık Toni’yi. Yanına utancımızı da ekleyerek.

05 Haziran 1991 – Hürriyet

Toni Schumacher kimdir?

toni-schumacher-kimdir
Alman Milli Takımı forması ile 1 Avrupa Şampiyonluğu yaşadı, 2 Dünya Kupası finali oynadı.

FC Köln, Schalke 04 ve Fenerbahçe gibi takımlarda forma giyen Alman kaleci Toni Schumacher, 1954 senesinde Batı Almanya’da dünyaya gelmiştir.

Toni, Alman Milli Takımı forması ile, 1979-1986 yılları arasında 76 maça çıkmış, 1 Avrupa şampiyonluğu (1980) yaşamış, 2 de Dünya Kupası finali (1982-1984) oynamıştır. 1982 Dünya Kupası finalinde Fransız oyuncu Patrick Battiston ile feci şekilde çarpışan Alman kaleci, az kalsın rakibinin ölümüne sebep oluyordu. Hareketinin kasti olduğu iddia edilmiş, fakat Toni bunu yalanlayarak rakibinden özür dilemiş ve olay tatlıya bağlanmıştır.

Tam ismi Harald Anton Schumacher olan kaleci, Fenerbahçe’nin ilk yabancı kaptanıdır. 1988 senesinde Fenerbahçe’ye transfer olan Alman kaleci, sarı lacivertli forma ile 89 maçta sahaya çıkmıştır.

kaleci-toni-schumacherAktif futbol hayatını bitirdikten sonra, Borussia Dortmund, Fortuna Köln ve Bayer 04 Leverkusen takımlarında antrenörlük yapan Schumacher, 2003 yılında emekliye ayrılmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Yaşam

İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş’ı sabaha kadar dövdü Sinema oyuncusu Perihan Savaş, bir süre önce ayrıldığını açıkladığı sevgilisi İbrahim Tatlıses’ten dayak yediğini ve kaçırılıp alıkonulduğunu...

Magazin

İki kardeşin arasını evcil hayvanları açtı Semiramis Pekkan, evcil kedisi Fifi‘nin ablası Ajda Pekkan‘ın evcil beyaz faresi Cikcik‘i yemesinden ötürü, ayrı bir eve taşınıyor....

Galeriler

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Renkli Fotoğrafları Mustafa Kemal Atatürk’ün Renkli Fotoğrafları KAYNAKLAR: 1

Yeşilçam

Türk Sineması’nın “ana”sı, dostlarına kırgın Türk Sineması’nın emektarı Aliye Rona zor günler yaşıyor. Jübile yapmak isteyen sanatçı, sinema dünyasının vefasızlığından yakınıyor. Türk Sineması’nın “çatık...

Copyright © 2020 Gazeteloji