Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spor

Metin, Ali, Feyyaz Vursun, Beşiktaş’ım Şampiyon Olsun

Beşiktaş’ta ayrılık şarkısı Siyah-Beyazlı takımın taraftarları geçmiş yıllarda tribünlerde, “Metin, Ali, Feyyaz vursun, Beşiktaş’ım şampiyon olsun” diye şarkı söylerlerdi. Oysa bu süper üçlü 1990-1991 sezonunun 10. haftasındaki Gençlerbirliği karşılaşmasından bu yana birlikte oynamıyorlar ve de adeta “bir araya gelemeyiz” şarkısını söylüyorlar. Bir, iki, üç gol yetmez… Dört, beş, altı olsun… Metin Ali Feyyaz vursun… Beşiktaş’ım …

Beşiktaş’ta ayrılık şarkısı

Siyah-Beyazlı takımın taraftarları geçmiş yıllarda tribünlerde, “Metin, Ali, Feyyaz vursun, Beşiktaş’ım şampiyon olsun” diye şarkı söylerlerdi. Oysa bu süper üçlü 1990-1991 sezonunun 10. haftasındaki Gençlerbirliği karşılaşmasından bu yana birlikte oynamıyorlar ve de adeta “bir araya gelemeyiz” şarkısını söylüyorlar.

Bir, iki, üç gol yetmez…
Dört, beş, altı olsun…
Metin Ali Feyyaz vursun…
Beşiktaş’ım şampiyon olsun…

Üç yıl önce bu şarkı gündeme ilk geldiğinde, Beşiktaş gerçekten farklı skorlara imza atan bir takımdı. Çünkü takımın üç bombacısı, uyum içinde muhteşem bir futbol oynuyorlardı. Biri fuleleri, öteki hücum presi, diğeri de inanılmaz fırsatçılığı ile rakiplerini adeta eziyorlardı.

Muhteşem üçlünün en önemli silahları da golleriydi. Beşiktaş’ın bu etkili üçlüsü, açık farkla biten maçlarda, 1989-1990 sezonunda 7 kez birlikte adeta patlama yapmışlar, bu maçlarda üçü de gol atarak tribünlerde söylenen bu şarkıyı gerçekleştirmişlerdi. Geçen yıl ise bu üçlü sadece bir kez Konyaspor maçında bir arada gollerini sıraladı.

O günden sonra birlikte goller atmayı da, birbirlerini de özlediler.
En son 1990-1991 sezonunun 10. haftasında Gençlerbirliği maçında 90 dakika süreyle forma giyen “muhteşem üçlü”, bu sezon hiçbir maçta bir arada oynayamadı. Sadece 1. haftada Metin ve Feyyaz 90 dakika oynarken, Ali 70 dakika sahada kalmıştı. 4. haftada da Ali bütün maç boyunca forma giymiş, Metin 88., Feyyaz ise 78. dakikalara kadar sahada takımları için mücadele etmişti.

Her maç ilk onbirde yer alan Feyyaz, bir araya gelememenin burukluğu içinde şunları söylüyor;
“Biz Beşiktaş’a ve Türk sporuna mal olmuş futbolcularız. Sezon başından bu yana sakatlıklar belimizi büktü. Ya Metin oynamıyor ya da Ali yok. Bu durum tabi beni olumsuz yönde etkiliyor. Metin ve Ali’siz oynamam oldukça zor. Diğer arkadaşlar da onların yokluklarını hissettirmemeye çalışıyorlar ama bir arada oynamamızın zevki bambaşka. İnşallah en kısa zamanda birlikte oynarız.”

Metin ve Ali ise, “Feyyaz’ı yalnız bıraktık. Bu duruma gerçekten üzülüyoruz. Ancak, sevindiğimiz tek konu takımımızın engelleri bir bir aşıyor olması. Önemli olan da bu. Kısmetse ikinci yarı taraftarlarımız Metin, Ali, Feyyaz şarkısını tekrar söyleyecek” şeklinde konuşuyorlar.

08.12.1991 – Milliyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Yaşam

İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş’ı sabaha kadar dövdü Sinema oyuncusu Perihan Savaş, bir süre önce ayrıldığını açıkladığı sevgilisi İbrahim Tatlıses’ten dayak yediğini ve kaçırılıp alıkonulduğunu...

Magazin

İki kardeşin arasını evcil hayvanları açtı Semiramis Pekkan, evcil kedisi Fifi‘nin ablası Ajda Pekkan‘ın evcil beyaz faresi Cikcik‘i yemesinden ötürü, ayrı bir eve taşınıyor....

Yeşilçam

Türk Sineması’nın “ana”sı, dostlarına kırgın Türk Sineması’nın emektarı Aliye Rona zor günler yaşıyor. Jübile yapmak isteyen sanatçı, sinema dünyasının vefasızlığından yakınıyor. Türk Sineması’nın “çatık...

Galeriler

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Renkli Fotoğrafları Mustafa Kemal Atatürk’ün Renkli Fotoğrafları KAYNAKLAR: 1

Copyright © 2020 Gazeteloji