Connect with us

Hi, what are you looking for?

Yeşilçam

Filiz Akın, Türker İnanoğlu İle Nişanlandı

Düğünün de yirmi beş güne kadar yapılması muhtemel. Filiz Akın sinemayı bırakmayacak. Filiz Akın ve Türker İnanoğlu tarafından; Nişanlanmadık dendi. Evlenmeyi henüz düşünmüyoruz dendi. Sonra basın toplantısı tertip edilip bir nişan haberi tekzip edildi. Arkasından, “Evleneceğim adamın filmcilikle ilgisi olmayacak” diye beyanatlar, konuşmalar işitildi. Ve sonunda evvelki akşam, Filiz Akın’ın Ihlamur yolunda yeni satın aldığı …

Düğünün de yirmi beş güne kadar yapılması muhtemel. Filiz Akın sinemayı bırakmayacak.

Filiz Akın ve Türker İnanoğlu tarafından;
Nişanlanmadık dendi. Evlenmeyi henüz düşünmüyoruz dendi. Sonra basın toplantısı tertip edilip bir nişan haberi tekzip edildi. Arkasından, “Evleneceğim adamın filmcilikle ilgisi olmayacak” diye beyanatlar, konuşmalar işitildi. Ve sonunda evvelki akşam, Filiz Akın’ın Ihlamur yolunda yeni satın aldığı apartman katında, bir nişan merasimi yapıldı.

Prodüktör Türker İnanoğlu ile artist Filiz Akın, pırıl pırıl yüzükleri birbirlerine takıverdiler. Filiz’in annesi Leman Akın sevinç gözyaşları döktü. Genç damadın erkek kardeşi ağabeyine sarılıp öptü. Necdet Tosun ve Hüseyin Baradan bol bol alkışlandılar. Bütün söylenenler unutuldu. Aşk her şeyin üstüne çıktı ve bir buçuk senelik artist Filiz Akın, evlilikteki ilk adımını atıverdi.

Filiz Akın daha önce çıkan haberler karşısında ağlamıştı

filiz-akinBundan iki ay kadar öncesi bir gazetede, “Filiz Akın Karabük’te Türker İnanoğlu ile nişanlandı” diye bir haber çıkınca, genç yıldızın gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüştü. Haber tekzip edilince bu defa kızan, sinirlenen Türker İnanoğlu olmuştu. “Benimle oyun mu oynuyorlar” demişti.

Oysa Filiz Akın’ın daha birçok söyliyeceği şey vardı. “İnanoğlu sadece aile dostumuz. İzdivaç diye bir şeyi düşünmek yersiz” demişti. Ama pazar akşamı Türk Sineması’nın genç artisti, bütün bu dediklerini unutuverip parmağına takmıştı yüzüğü. Eskiden ağlamaktan kan çanağına dönen gözleri, sevinçten parıldamıştı.

Nişanı düğün takip edecekti. İnanoğlu’nun yazıhanesinde telefonlara cevap veren dostlarından biri, “Sakın yazmayın ama yirmi beş güne kalmaz evlenirler” demişti.

Filiz Akın, “Sadece Fikret Hakan’ı sevdim” diye beyanatlar verdiği sırada yapmıştı sürprizini. Kimseciklerin haberi olmamıştı. Kız tarafından sadece Filiz’in bir mektup arkadaşı bulunmuştu nişan merasiminde. İki ay öncesinin “Sadece arkadaşları”, pazar akşamı “Nişanlı” oluvermişti.

Sinemaya devam edecek

Yüzükler takıldıktan sonra, İnanoğluna’mı, Akın’a mı ait olduğu bilinmeyen cam göbeği rengindeki altmış model Ford’a atladıkları gibi, kimseciklerin bilmediği bir yere gitmişlerdi. Kızının yanından bile ayrılmayan annesi, bu defalık onları yalnız bırakmıştı. Necdet Tosun ve Hüseyin Baradan, aşağıya kadar inip yeni nişanlıları uğurlamıştı. Filiz’in anneannesi gecenin en çok ağlayan insanı olmuştu. Kız kardeşi fazla dayanamayıp erkenden yatmıştı.

Pazar gecesi, aniden nişanlanıp sürpriz yapan genç yıldız, sinemayı evlendikten sonra da bırakmayacaktı. Türk Sineması da böylelikle bekar hanımlardan birini daha kaybetmiş oluyordu.

11.02.1964 – Milliyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Yaşam

İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş’ı sabaha kadar dövdü Sinema oyuncusu Perihan Savaş, bir süre önce ayrıldığını açıkladığı sevgilisi İbrahim Tatlıses’ten dayak yediğini ve kaçırılıp alıkonulduğunu...

Magazin

İki kardeşin arasını evcil hayvanları açtı Semiramis Pekkan, evcil kedisi Fifi‘nin ablası Ajda Pekkan‘ın evcil beyaz faresi Cikcik‘i yemesinden ötürü, ayrı bir eve taşınıyor....

Galeriler

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Renkli Fotoğrafları Mustafa Kemal Atatürk’ün Renkli Fotoğrafları KAYNAKLAR: 1

Yeşilçam

Türk Sineması’nın “ana”sı, dostlarına kırgın Türk Sineması’nın emektarı Aliye Rona zor günler yaşıyor. Jübile yapmak isteyen sanatçı, sinema dünyasının vefasızlığından yakınıyor. Türk Sineması’nın “çatık...

Copyright © 2020 Gazeteloji