Connect with us

Hi, what are you looking for?

Yeşilçam

“Taçsız Kral Metin Oktay” Filminin Çekimlerine Başlandı

Taçsız Kral’ın çekimine başlandı Metin Oktay, kendini canlandırdığı filmde, Ajda Pekkan, Gönül Yazar ve Ayten Kaçmaz (Gökçer) ile birlikte kamera karşısına geçecek. Türk sinemasında en yüksek oyuncu ücretini (150 bin lira) alarak beyaz perdeye geçen ulusal sporcu Metin Oktay‘ın baş rolü oynayacağı ve kendi yaşantısını yansıtacak olan “Taçsız Kral” filminin çekimi başladı. Senaryosu Sefa Önal …

Taçsız Kral’ın çekimine başlandı

Türk sinemasında en yüksek oyuncu ücretini (150 bin lira) alarak beyaz perdeye geçen ulusal sporcu Metin Oktay‘ın baş rolü oynayacağı ve kendi yaşantısını yansıtacak olan “Taçsız Kral” filminin çekimi başladı.Metin Oktay, kendini canlandırdığı filmde, Ajda Pekkan, Gönül Yazar ve Ayten Kaçmaz (Gökçer) ile birlikte kamera karşısına geçecek.

Senaryosu Sefa Önal tarafından yazılan Taçsız Kral’ın rejisörü Orhan Aksoy. Arzu Film tarafından çekilen filmin senaryosu hazır olmakla beraber, finali biraz şüpheli görünüyor. Metin’in hala hayatta, hala oynayan ve futbolun zirvesinde bir insan oluşu, yöneticileri uzun boylu düşündürüyor. En iyi sonu bulamamanın üzüntüsünü çektiriyor.

Metin Oktay ilk kez kamera karşısına çıkacağı filmde kendi hayatını canlandıracağı için, heyecan, gurur ve mutluluk duyduğunu söylemiştir. Metin, rol arkadaşları olan Ajda Pekkan, Gönül Yazar ve Ayten Kaçmaz ile de ilk kez Ali Sami Yen Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında tanışmıştır. Metin Oktay’ın rol arkadaşları işin garibi, daha önce hiç stadyuma gidip de maç seyretmemiş olan yıldızlardır.

12 Temmuz 1965 – VatanFilmde Ajda Pekkan Metin’in eski karısını, Ayten Kaçmaz yeni karısını (eski sevgili), Gönül Yazar da futbolcuyu baştan çıkaracak vamp kadını canlandıracak. Metin’in Galatasaray’a ilk gelişinde birlikte oynadığı bazı takım arkadaşları da filmin figüranları olacak. Maç sahneleri çekilirlen, Metin ile sahaya çıkıp top kovalayacak. Böylece Metin, fırtınalı hayatını bir kere daha yaşamış olacak. Filmde ayrıca Erol Taş, Metin Oktay’ı çocukluk günlerinden beri yetiştiren ilk antrenörü ve ikinci karısı Ayten Kaçmaz’ın babası rolünde oynayacak. Filmde, Metin’in futbola ilk başladığı günlerden, Galatasaray’a transfer olmasına, İtalya macerasından çalkantılı evlilik yaşantısına varıncaya kadar hemen hemen her konu ele alınacak.

Taçsız Kral Metin Oktay (1965)

Filmin girişinde, Franck Pourcel’in “E Um Mundo De Melodias Vol. 2” albümündeki “Ma Vie” isimli şarkı çalıyor. (1964) (Alain Barriere).

İzmir-Âşıklar Yolu’nda iki sevgili. Birazdan Dario Moreno Sokağı’nın bitiminde yer alan tarihi Asansör’e binecekler.
Mine (Ayten Gökçer) soruyor; “Bil bakalım, kan kırmızı süt beyaz, fındık kabuğundan küçük, kale kapısına sığmaz.”
Metin Oktay cevap veriyor; “Kelime oyunu yapıyorsun. Kan, tabii kırmızı, süt de beyaz değil mi? Fındık, kabuğundan küçük olacak ki kabuğuna sığsın.”
Mine; “Yalnız insanlar sığmaz kabuklarına.”

40’lı yılların sonu. İzmir, Karşıyaka’da Çiftefırınlar Mahallesi’nde başlıyor film. O dönem hemen her sokakta muhakkak bulunan arsada çocuklar delice futbol oynuyor. İçlerinde cin gibi bir çocuk, takıma girememiş. Spor malzemeleri satan bir mağazanın vitrinindeki topları seyrediyor.
Bir konserve kutusunu tekmelediği sokakta dalgın dalgın yürürken önüne hayallerindeki futbol topu yuvarlanıyor. Murat Abiden (Erol Taş) bir armağan. “Seni ben çalıştıracağım…”

Böyle başlıyor işte film. Seyretmeye kesinlikle değer…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Yaşam

İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş’ı sabaha kadar dövdü Sinema oyuncusu Perihan Savaş, bir süre önce ayrıldığını açıkladığı sevgilisi İbrahim Tatlıses’ten dayak yediğini ve kaçırılıp alıkonulduğunu...

Magazin

İki kardeşin arasını evcil hayvanları açtı Semiramis Pekkan, evcil kedisi Fifi‘nin ablası Ajda Pekkan‘ın evcil beyaz faresi Cikcik‘i yemesinden ötürü, ayrı bir eve taşınıyor....

Galeriler

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Renkli Fotoğrafları Mustafa Kemal Atatürk’ün Renkli Fotoğrafları KAYNAKLAR: 1

Yeşilçam

Türk Sineması’nın “ana”sı, dostlarına kırgın Türk Sineması’nın emektarı Aliye Rona zor günler yaşıyor. Jübile yapmak isteyen sanatçı, sinema dünyasının vefasızlığından yakınıyor. Türk Sineması’nın “çatık...

Copyright © 2020 Gazeteloji