Connect with us

Hi, what are you looking for?

Yaşam

Perihan Savaş, Kendisini Döven İbrahim Tatlıses’i Savcılığa Verdi

İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş’ı sabaha kadar dövdü Sinema oyuncusu Perihan Savaş, bir süre önce ayrıldığını açıkladığı sevgilisi İbrahim Tatlıses’ten dayak yediğini ve kaçırılıp alıkonulduğunu öne sürerek savcılığa başvurdu. Tatlıses, hakkındaki iddia kesinleşirse 129’uncu maddeye göre 3 yıldan 10 yıla kadar hapsedilebilecek. Perihan Savaş, avukatı ile birlikte geldiği adliye binasında gözündeki morluk ve vücudundaki yaraları göstererek, …

İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş’ı sabaha kadar dövdü

Sinema oyuncusu Perihan Savaş, bir süre önce ayrıldığını açıkladığı sevgilisi İbrahim Tatlıses’ten dayak yediğini ve kaçırılıp alıkonulduğunu öne sürerek savcılığa başvurdu. Tatlıses, hakkındaki iddia kesinleşirse 129’uncu maddeye göre 3 yıldan 10 yıla kadar hapsedilebilecek.

ibrahim-tatlises-perihan-savasi-dovdu
Perihan Savaş, eski sevgilisi İbrahim Tatlıses’in kendisini sabaha kadar dövdüğünü söyledi.

Perihan Savaş, avukatı ile birlikte geldiği adliye binasında gözündeki morluk ve vücudundaki yaraları göstererek, “İbrahim’in barışma teklifini reddettiğim için bana dayak attı” dedi. Bu arada savcılığa gelen raporda Perihan Savaş’ın “10 gün süreyle iş gücünden kalır şekilde dövüldüğünün saptanması” üzerine Savaş’ın avukatı bugün sulh ceza mahkemesine dava açacak. Avukat, 2,5 milyon liralık maddi tazminat davası açacağını, manevi tazminat davası için de hazırlık yaptığını belirtti.

Son oynadığı filmin çekimi bittiği için, ekip arkadaşlarıyla birlikte geçtiğimiz pazartesi gecesi Aldo adlı kulübe giderek eğlendiği bir sırada İbrahim Tatlıses’le karşılaştığını söyleyen Perihan Savaş, dayak yediği olay gecesini şöyle anlattı;

“Aldo’dan evime gitmek için yola çıktığım sırada İbrahim beni çevirerek, ‘Benim mekanıma nasıl gelirsin. Filmlerde oynamanı istemiyorum. Benimle yeniden barışacaksın’ dedi. Ben kabul etmeyince de saçımdan çekti ve canımı acıtarak sürükleyerek arabasına soktu. Gece saat 02.00’den sabah dokuza kadar Kilyos yolunda dolaştık. Ancak beni sürekli dövüyordu. Bir taraftan bağırarak ona karşı koymaya çalıştım. Kadın kuvvetimle gördüğünüz gibi ancak bu kadar karşı gelebildim. Bu adam yalnız bana karşı böyle değil, herkese karşı kötü davranıyor. Artık bu adama dur demenin zamanı geldi.”

Perihan Savaş, doktordan rapor aldı

Perihan Savaş’ın avukatı Levent Erdoğan, müvekkilinin vücudunun çeşitli yerlerinde şiş ve yaralar olduğunu belirterek, “Burun boşluğunda bir iç kanama ihtimali olduğundan röntgen çektirdik. Rapora göre sanıktan davacı olacağım” şeklinde konuştu.

Tatlıses itiraf ediyor

ibrahim-tatlises
Türkücü İbrahim Tatlıses

Bebek Belediye Gazinosu’nda dün gece programına çıkmadan önce gazetecilerle konuşan İbrahim Tatlıses, olayın doğru olduğunu, Perihan Savaş’ı bugüne kadar en az 50 defa dövdüğünü, o zaman bir şey demediği halde son hadisede niçin savcılığa başvurduğunu anlayamadığını belirttikten sonra, “O benim çocuğumun anasıdır. Barışma teklifinde bulundum reddetti. Özür diledim, kabul etmedi” dedi.

Tatlıses, programına başlarken Emniyet Müdürlüğü’nden görevli memurlar gazinoya geldiler ve sanatçıyı ifadesini almaya götürmek için programın sona ermesini beklediler. Program bittikten sonra sanatçıyı alarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüler.

9 Ağustos 1984 – Milliyet

perihan-savas-ve-kizi-melek-zubeyde
Perihan Savaş, kızı Melek Zübeyde ile birlikte…

Haberle İlgili Not: Duruşma esnasında mahkemede Tatlıses’in eski karısı Adalet Tatlıses de hazır bulunmuş, “Evliliğimiz süresince İbrahim beni hiç dövmedi. Tahrik edilmiş olmalı ki dövmüş” diyerek eski eşinin lehinde ifade vermiştir. Mahkemenin kadın hakimi ise, İbrahim Tatlıses’i serbest bırakmıştır.

Perihan Savaş mahkemede, bir filmin çekimi sırasında İbrahim Tatlıses ile tanıştığını, kendisine 6 yıl boyunca kan kusturduğunu söylemiştir. Perihan Savaş’ın, başka bir yerde ifade ettiğine göre, İbrahim Tatlıses, kızı Melek Zübeyde‘nin kimliğini kız olduğu gerekçesiyle uzun süre çıkartmamıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Magazin

İki kardeşin arasını evcil hayvanları açtı Semiramis Pekkan, evcil kedisi Fifi‘nin ablası Ajda Pekkan‘ın evcil beyaz faresi Cikcik‘i yemesinden ötürü, ayrı bir eve taşınıyor....

Galeriler

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Renkli Fotoğrafları Mustafa Kemal Atatürk’ün Renkli Fotoğrafları KAYNAKLAR: 1

Yeşilçam

Türk Sineması’nın “ana”sı, dostlarına kırgın Türk Sineması’nın emektarı Aliye Rona zor günler yaşıyor. Jübile yapmak isteyen sanatçı, sinema dünyasının vefasızlığından yakınıyor. Türk Sineması’nın “çatık...

Yeşilçam

Bir dönemin çocuk yıldızıydı Ömer Dönmez. Herkes onu “Ömercik” diye tanırdı. Sonra kaza geçirdi, sol gözünü kaybetti ve sinemadan koptu. Peki aradan geçen yıllar...

Copyright © 2020 Gazeteloji