Connect with us

Hi, what are you looking for?

Magazin

Semiramis Pekkan ve Ajda Pekkan’ın Arası Kedi Yüzünden Açıldı

İki kardeşin arasını evcil hayvanları açtı Semiramis Pekkan, evcil kedisi Fifi‘nin ablası Ajda Pekkan‘ın evcil beyaz faresi Cikcik‘i yemesinden ötürü, ayrı bir eve taşınıyor. Hayvansever iki kardeşin arasının açılmasına neden olan Fifi, siyah veyaz bir erkek kedi. Siz hiç kuş kafesi gibi bir yerde kedi beslendiğini gördünüz mü? Görmedinizse Kurtuluş’ta, Türkbeyi Sokağı’ndaki Ajda Apartmanı’na gidin. …

İki kardeşin arasını evcil hayvanları açtı

semiramis-pekkan
Kedim henüz bir yaşında ama hiç soba başında uyumadı. Çünkü bizim evde kalorifer var. Cin gibi bir erkek yavru. Hele büyüyüp de yürüsün siz o zaman görürsünüz marifetlerini. Ben hayvanseverim. Hele kedilere bayılırım.

Semiramis Pekkan, evcil kedisi Fifi‘nin ablası Ajda Pekkan‘ın evcil beyaz faresi Cikcik‘i yemesinden ötürü, ayrı bir eve taşınıyor. Hayvansever iki kardeşin arasının açılmasına neden olan Fifi, siyah veyaz bir erkek kedi.

Siz hiç kuş kafesi gibi bir yerde kedi beslendiğini gördünüz mü? Görmedinizse Kurtuluş’ta, Türkbeyi Sokağı’ndaki Ajda Apartmanı’na gidin. Ablası Ajda Pekkan ve annesi Nevin Dobruca ile birlikte oturan (yakında başka eve taşınacak) Semiramis Pekkan’ın kedisi Fifi’yi görün. Semiramis hayvanlara pek düşkündür… Daha çocukken baba evinde bile hayvan beslerdi. Ajda da, Hayvanları Koruma Derneği üyesi olacak kadar hayvanseverdir. Ankara Hayvanat Bahçesi’nden aldığı köpeğin hikayesinden tutun da, dostlarının, ahbaplarının hediye ettiği kedilere, kuşlara hatta beyaz farelere varıncaya kadar her türlü hayvanı eve getirir.

Semiramis Pekkan; Yeni evimi hayvanat bahçesine döndüreceğim

İki kardeş aynı hayvanı birlikte besler, severler. Biri kucağından bırakır, öteki alır. Hatta Ajda’nın ufak ev köpecikleri, Semi’nin (ablası öyle der) yataklarına çıkıp baş köşeye kurulur, hanımlariyle yatarlar. Daha doğrusu şimdiye kadar yatarlardı. Fakat anneleri Nevin Hanım, nota verince askerlerini, pardon hayvanlarını karyoladan anavatana çekmek zorunda kaldılar. Ama Ajda, beyaz ve evcil faresi Cikcik’i kimselere veremedi, evine sakladı. Semiramis Pekkan eve geçen hafta Fifi adında siyah beyaz bir kedi yavrusu getirince bir cinayet işlendi. Farenin tuvaletini yapmak üzere kafesinden çıktığı sırada siyah beyazlı Fifi, gol atacakmış gibi Cikcik’in üstüne atladığı gibi zavallı hayvanı lüp diye yuttu.

semiramis-pekkan-ve-kedisi-fifi
Semiramis Pekkan ve kedisi Fifi…

Ajda eve gelince hayvanı için kıyameti kopardı. Semiramis’e bir ultimatom verdi. Şimdi Semiramis hem bir yandan ağlıyor, hem de çok yakın bir dostunun yeni tuttuğu evine sevgili kedisi Fifi’yi götürüyor. Bize Fifi’nin nakil işlemini göstermek istemedi ama objektifimize yakalanınca dayanamadı.

“Yeni evimi hayvanat bahçesi haline döndüreceğim. Ulu Tanrı fareleri kediler yesin diye yaratmış. Ben de ona inat eve tavus kuşundan tutun da bütün ötücü kuşları dolduracağım.”

01 Ocak 1968 – Ses Dergisi

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Yaşam

İbrahim Tatlıses, Perihan Savaş’ı sabaha kadar dövdü Sinema oyuncusu Perihan Savaş, bir süre önce ayrıldığını açıkladığı sevgilisi İbrahim Tatlıses’ten dayak yediğini ve kaçırılıp alıkonulduğunu...

Yeşilçam

Türk Sineması’nın “ana”sı, dostlarına kırgın Türk Sineması’nın emektarı Aliye Rona zor günler yaşıyor. Jübile yapmak isteyen sanatçı, sinema dünyasının vefasızlığından yakınıyor. Türk Sineması’nın “çatık...

Galeriler

Mustafa Kemal Atatürk‘ün Renkli Fotoğrafları Mustafa Kemal Atatürk’ün Renkli Fotoğrafları KAYNAKLAR: 1

Yeşilçam

Bir dönemin çocuk yıldızıydı Ömer Dönmez. Herkes onu “Ömercik” diye tanırdı. Sonra kaza geçirdi, sol gözünü kaybetti ve sinemadan koptu. Peki aradan geçen yıllar...

Copyright © 2020 Gazeteloji